jak uszyć kopertówkę – TUTORIAL

Something for X-mas?

LONG RED THREAD

English translation will be hopefully added one day.

Polish: Oto trzeci z obiecanych kursów obrazkowych na wykonanie prezentów handmade na Boże Narodzenie, które będę zamieszczać na moim blogu o szyciu przez cały grudzień 2012. Aby zobaczyć poprzednie tutoriale klikamy TU i TU.

Tym razem pokażę jak uszyć kopertówkę. Jest to najłatwiejszy sposób na uszycie kopertówki, któremu podołają nawet początkujące osoby. Dla osób bardziej zaawansowanych/cierpliwych proponuję ozdobienie kopertówki własnoręcznie zrobionymi różami z materiału. Moja kopertówka handmade ma wymiary 20×30 cm i wszystkie podane w tutorialu wymiary odnoszą się właśnie do takiej torebki ale możesz to łatwo zmodyfikować.

W szyciu kopertówki najważniejsze są 2 rzeczy – dokładne skrojenie i mocne usztywnienie. Im większa kopertówka tym trudniej ją usztywnić więc jeśli nie masz doświadczenia i specjalnego sztywnika zacznij od uszycia małej kopertówki.

Potrzebne materiały:

  • sztywna tkanina: 1metr x 50cm (ja użyłam czerwonej mieszanki lnianej)
  • bawełniana podszewka: 50cm x 50 cm (ja…

View original post 581 more words

Advertisements

About Red Point Tailor

My name is Beata, under the label Red Point Tailor I design and create unique and elegant jewellery inspired by the simplicity of the Art Deco period. My goal is to make women feel elegant, smart, feminine… and utterly fabulous! Haute Couture is my passion. In my free time I read books, make own garments or sail together with my husband.
This entry was posted in RPT Sewing Projects. Bookmark the permalink.